design stojak rowerowy

zakres: projekt i wizualizacje
projekt konkursowy
2014

\

 

Użyta w nazwie „Jedyna” jest nawiązaniem do klasycznej czekolady Wedla o tej samej nazwie, która stała się jednocześnie inspiracją projektu. Koncept dopełnia motyw paternu, który od ponad 90 lat jest jej nierozłączną wizytówką, a w projekcie stał się elementem dekoracyjnym, przywodzącym na myśl bogatą tradycję E.Wedla.
Dominujące we wnętrzu klasyczne zestawienie bieli i czerni jest synonimem dwóch kontrastujących ze sobą smaków czekolad. Biel jako głęboka słodycz białej czekolady, z kolei czerń to wyrafinowany smak gorzkiej, wytrawnej czekolady. Natomiast drewniane akcenty ocieplające wnętrze są nawiązaniem do natury w najczystszej postaci, przywodząc na myśl orzechy tworzące wraz z czekolada idealną kompozycje smakową.


Funkcja pijalni została podzielona na strefę dzienną/szybkiej obsługi, która jednocześnie pełni funkcje sali głównej. Jednym z elementów wyposażenia sali jest regał ekspozycyjny z produktami marki E.Wedel zlokalizowany bezpośrednio przy wejściu.
Lada barowa przyjęła formę współczesnej syntezy straganu, który w przeszłości na co dzień można było spotkać na ulicach naszych miast. Bezpośrednio przy straganie znajduje się podręczny sklep z produktami. Czekolady i czekoladki zostały swobodnie ułożone w białych skrzyniach co daje klientom pełną i nieskrępowaną dowolność wyboru produktu.


W drugiej sali mieści się strefa rodzinna z kącikiem dla dzieci. W dalszej części znajduje się boks, który pełni rolę strefy spotkań kameralnych. Jego aranżacja jest kontrastem dla współczesnego wystroju pozostałej części pijalni i jednocześnie jego dopełnieniem. Podstawowym założeniem boksu jest stworzenie klimatu mieszkania, które przenosi nas w czasie do początków istnienia firmy E.Wedel.